0
0

با سلام و درود، اگر وکیلی از موکل خود مبلغی را بابت حق الوکاله دریافت کند و آن مبلغ را در برگ وکالت‌نامه درج نکند (مبلغ واریزی بیش از مبلغ قرارداد وکالت نامه میباشد) و همچنین قرار داد مالی تنظیم نکند این موضوع تخلف است یا جرم است؟ به چه عنوانی وکجا بایستی شکایت نمود؟؟

کلمه کلیدی
Accepted/Unaccepted
0
0

سلام بر شما کاربر گرامی

چنانچه وکیل با کتمان واقع در وکالتنامه مبلغ حق الوکاله را طبق تعرفه اعلام و به این ماخذ ابطال تمبر کند لکن حق الوکاله ی بیشتری دریافت نماید عمل وکیل در صورت انطباق با ماده ۲۰۱ قانون مالیاتهای مستقیم قابل تعقیب جزایی (تخلف درجه 6 انتظامی ،محرومیت دائم از شغل وکالت) خواهد بود .

مرجع رسیدگی دادسرای انتظامی وکلا می باشد.

 

همچنین جهت بهره مندی از مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری با وکلای پایه یک مجموعه حقوقی دادگاه یار می توانید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ با شماره ۰۲۱۸۸۲۱۶۲۰۷ تماس گرفته یا بر روی لینک های ذیل کلیک نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا