وکیل پناهندگی

مشاوره برای پناهندگی و اقامت

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، کسانی هستند که تحمل شرایط زندگی در کشور مبدا برای آنها غیرقابل تحمل است. در این شرایط بهتر است با یک وکیل پناهندگی و مهاجرت مشورت کنید تا با ابعاد مختلف تصمیم خود و عواقب آن آشنا شوید، چرا که در مواردی با درخواست پناهندگی آنها مخالفت می شود. در زمان درخواست پناهندگی باید بتوانید مدارک معتبری ارائه دهید که امنیت شما را در کشور خود خطرناک، نشان دهد.

در این نوشته سعی کرده ایم در مورد موضوعاتی مانند پناهندگی و وکیل امور پناهدگی، شرایط پناهندگی، راه ارتباط با شماره تماس وکیل پناهندگی، هزینه وکیل و … صحبت کنیم.

 

وکیل پناهندگی

 

شرایط پناهندگی در کانادا

 متقاضیان پناهندگی در کانادا باید در بدو ورود به کانادا درخواست پناهندگی خود را اعلام کنند. این اعلام درخواست می تواندبه دو شکل انجام شود:

  • به ماموران مرزبانی
  • پلیس فدرال کانادا

 

فرم هایی برای ثبت درخواست توسط ماموری به متقاضیان داده می شود که باید مشخصات فردی و نیز دلیل اصلی پناهندگی خود را بر روی این فرم ها اعلام کنند. 

 

 پس از تکمیل فرایند ثبت درخواست، طبق جدول زمان بندی، متقاضی منتظر جلسه مصاحبه حضوری با وکیل پناهندگی در کانادا می ماند.

 

جلسه با حضور بازرسان ویژه پناهندگی که شامل: مامور ثبت درخواست، دادرسان ویژه امور مهاجرتی و همچنین ماموران اداره مهاجرت هستند، تشکیل می شود.

 

آنها سوالاتی از متقاضی خواهند پرسید و متقاضی نیز با ارائه دلایل و اسناد محکم و معتبر برای پناهندگی، از پرونده خود دفاع می کند. بدیهی است آشکار شدن هرگونه تناقض و دروغی با عدم تایید بازرسان مواجه خواهد شد.چرا که درخواست کننده باید ثابت کند که جان و مال او قطعا در معرض خطر قرار داشته است.

 

توجه کنید که مدارک و اسناد ارائه شده باید درست و واقعی باشند تا بعد از بررسی با ریجکتی پرونده مواجه نشوید.

 

در این مصاحبه ها شما باید کلیه مدارکی که شما را مستحق دریافت پناهندگی معرفی می کند ارائه دهید. شما باید صداقت کافی در زمینه ارائه اطلاعات داشته باشید. در غیر این صورت، مدارک شما به صورت کلی از دستور کار خارج شده و با پناهندگی شما مخالفت خواهد شد.

بعد از جلب نظر بازرسان و پذیرفتن آنها، شرایط پناهندگی تائید شده و طبق کنوانسیون ژنو و قوانین پناهندگی در کانادا، به متقاضی فرصت پناهنده شدن داده می شود و فرد مورد حمایت دولت کانادا قرار می گیرد. در این شرایط به شخص اسکان داده می شود و کارت اقامت خاکستری دریافت می کند.

  در شرایطی هم که این مراحل طی شده و پناهندگی تائید نشود، مشکلات فراوانی گریبان گیر متقاضی خواهد بود که ریجکت شدن و دیپورت شدن به کشور مبدااز جمله این نتایج است.

 

شرایط پناهندگی؛ چه کسانی صلاحیت پناهندگی در کانادا را ندارند؟

 

  • تشخیص داده شود که شما پناهنده کشور دیگری هستید و می توانید به آن کشور برگردید.
  • در حین مهاجرت به کشور کانادا، در کشور هایی که پناهنده پذیر هستند توقف کرده باشید.
  • سابقه کیفری و یا نقض حقوق بشر داشته باشید.
  • به علت فعالیت های مجرمانه و…برای امنیت و فرهنگ کانادا خطرناک باشید.
  • تشخیص داده شود شرایط پناهندگی در کانادا را ندارید و می توانید به کشور خود بازگردید.
  • مدارکی از شما مبنی بر درخواست قبلی‌ رد شده درخواست پناهندگی در کانادا موجود باشد.
  • از طریق ایالت متحده آمریکا وارد شده باشید.
افسرانی که مدارک متقاضی را دریافت و بررسی می کنند به صورت هوشمندانه ای تشخیص می دهند که آیا مدارک شما صلاحیت ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی کانادا را دارد یا خیر؟

 

وکیل پناهندگی

 

وکیل پناهندگی در آلمان

برای ارسال درخواست پناهندگی در آلمان، پناهندگان باید شخصا در یکی از مراکز پذیرش پناهجویان در آلمان، ثبت نام کنند.

 

این مکان جایی است که کشور، ملیت، تعداد افراد، جنسیت و روابط خانوادگی پناهجویان ثبت می شود.

 

پس از این مرحله، پناهندگان باید به مراکز تعیین شده توسط افسران بروند و پس از پذیرش، در اسرع وقت و شخصا به اداره آژانس فدرال، درخواست پناهندگی خود را در آلمان مطرح کنند.

 

در آلمان، درخواست پناهندگی توسط اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان مورد رسیدگی قرار می گیرد.

 

دولت فدرال آلمان، چندین دسته از پناهندگی را به رسمیت می شناسد:

۱ – حفاظت به عنوان پناهنده

۲ – حفاظت از آزار و اذیت سیاسی

۳ – حفاظت زیرمجموعه خانواده پناهجو شامل همسر و فرزندان متقاضی

۴ – ممنوعیت اخراج از آلمان

اگر متقاضی به هر یک از این دسته ها برسد، می‌تواند برای پناهندگی در آلمان درخواست بدهد.

مهم ترین پناهندگان، پناهندگانی هستند که از نظر سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، به این معنی که یک دولت یا شبه دولتی (شبه نظامی یا گروهی تحت حمایت دولت) وجود دارد که حقوق فردی متقاضی را نقض می کند و نمی تواند صلح و آزادی عادی را اجرا کند.

 

این نقض حق، علیه آزادی اعتقادات مذهبی شخصی، اعتقادات سیاسی یا دیگر ویژگی های نامشهود است و نیز بسیار شدید است، زیرا که شأن انسانی فرد را فراتر از آنچه که در کشور وی قابل قبول است، نقض می کند.

 

البته،فقر و جنگ داخلی، لزوما آزار و شکنجه سیاسی نیست. به دلیل شرایط بد اقتصادی در کشور مبدا، درخواست پناهندگی در آلمان پذیرفته نمی‌شود.

 

توضیحات داده شده در مورد پناهندگی آلمان صرفا برای اطلاع شما دوستان است و وکیل پناهندگی در آلمان، به هیچ عنوان از سوی دادگاه یار به رسمیت شناخته نمی شود.

 

هزینه وکیل پناهندگی در کانادا و آلمان

همان طور که می دانید، پناهندگی یک پروسه پر خطر و پر از ریسک است. به همین دلیل توصیه ما این است که از روش های قانونی مهاجرت استفاده کنید. بسیاری از متقاضیان با تماس با وکلا و حقوقدانان دادگاه یار به دنبال شماره تماس وکیل پناهندگی، کیس پناهندگی رایگان و وکیل پناهندگی در آلمان و برلین، مطلع شدن از هزینه های پناهندگی در کانادا، آلمان و… هستند.

 

اما آیا این روش، روش درستی برای مهاجرت است؟ آیا از خطرات این روش مهاجرت آگاه هستید؟

 

حتی در صورت اقدام به پناهندگی، باید بسیار خوش شانس باشید تا بتوانید از طریق پناهندگی اقامت یک کشور را بخصوص در کانادا و آلمان بدست آورید، چرا که اخذ پناهندگی در این کشورها دشوار است.

 

بنابراین راه ارتباط با شماره تماس وکیل پناهندگی در حیطه فعالیت دادگاه یار نیست. البته، مشاوران برجسته ما، آماده اند تا در زمینه مهاجرت قانونی به این کشورها، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.