بهترین وکیل حقوقی کیست؟ موسسه حقوقی دادگاه یار

بدون شک همه ما می کوشیم که در هر صنف و خدماتی، بهترین و مشهورترین افراد را انتخاب کنیم. این در حالیست که اغلب زمان زیادی را صرف انتخاب این افراد می کنیم. در امر وکالت نیز مردم برای حل مشکلات حقوقی خود سعی می کنند به بهترین وکیل حقوقی مراجعه کنند و از تجربه و مشاوره او استفاده کنند.

 

این مقاله به طور خلاصه، به بررسی انتخاب بهترین نماینده حقوقی می پردازد.

بهترین وکیل حقوقی

 

اهمیت انتخاب بهترین وکیل حقوقی

همانقدر که یک وکیل بی تجربه، ناآگاه و فریبکار در یک پرونده می تواند به توقف و کندی جریان آن، دامن زده و باعث رقم خوردن هزینه های بسیار زیاد برای موکل خود شود، انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری حرفه ای در حوزه کاری خود نیز می تواند اثر بسیار زیادی در موفقیت پرونده شما در کمترین زمان ممکن داشته باشد.

 

یک وکیل باتجربه، به صورت مکرر در دادگاه های قضایی حضور دارد و با تمامی مسیرهای پیشبرد پرونده و شگردهای طرف مقابل برای گمراه کردن مسیر پرونده از جریان اصلی آشنایی دارد و به این ترتیب اجازه نمی دهد که حقوق موکلش پایمال شود.

 

همچنین با انتخاب بهترین وکیل تهران و شهرستان ها، می توانید ریسک عدم موفقیت پرونده حقوقی خود را کاهش دهید و با بهره مندی از تخصص وکلای باتجربه، در یافتن قوی ترین دلایل و مدارک به نفع موکلان خود، موفقیت پرونده خود را تضمین کنید.

 

چه بسا مواردی دیده شده است که آگاهی از تنها یک ماده قانون یا ارائه تنها یک دلیل در موقعیت های حساس، تمام حقوق مادی و معنوی موکل را جبران کرده است.

 

 

چطور بهترین وکیل و مشاور حقوقی را انتخاب کنیم؟

اغلب یک وکیل و مشاور حقوقی خوب کسی است که در طی سالها تجربه کاری، خوش نام است، به این معنی که این فرد، اسم و رسم خود را طول مدت زمان طولانی به دست آورده است. همچنین، در این مورد می توان گفت افرادی که سن خیلی بالایی دارند ممکن است از میزان انرژی و پشتکارشان کاسته شود. البته باید توجه کرد که این وکیل باید اطلاعات و دانش خود را به روز نگه داشته و تنها داشتن سابقه فعالیت طولانی دلیل بر حرفه ای بودن یک وکیل نیست.

 

در واقع برای جستجوی بهترین وکیل حقوقی باید سوابق او را فارغ از صرفا سن و با توجه به تجربه او در دادگاه های مختلف و زمینه های تخصصی، سنجید. همچنین اطلاع دقیق از قوانین و مقررات به روز و جدید اهمیت بسیاری دارد. بنابراین سه عامل زیر نقش تعیین کننده ای در انتخاب بهترین وکیل و مشاور حقوقی دارد:

 

  • سطح دانش وکیل: یکی از معیارهای مهم، سطح علمی و مدرک دانشگاهی یک وکیل است که البته نمی توان تنها به این موضوع اتکا کرد. توجه کنید که عضویت در کانون وکلا یا کانون مشاوران قوه قضاییه تاثیری در سطح علمی یک وکیل و مشاور حقوقی خوب ندارد. 

 

  •  سابقه فعالیت حقوقی و تخصصی: همانطور که اشاره کردیم، کیفیت سابقه وکیل از لحاظ تعداد پرونده های موفقیت آمیز بسیار مهمتر از تعداد سالهای فعالیت اوست.

 

  • درستکاری، صداقت و دلسوزی وکیل: به طور کلی، این مورد یکی از مهم ترین موارد انتخاب است، چرا که در صورت عدم وجود این روحیه در وکیل، چطور می توان به بقیه موارد آن اعتماد کرد؟ این است که نمی توان تنها با جستجوی ده وکیل برتر تهران و بهترین وکیل ملکی یا بهترین وکیل چک، مثلا بتوان بهترین مشاور و وکیل حقوقی را انتخاب کرد.

 

به طور کلی، بهترین وکیل حقوقی می کوشد تا با توجه به دانشی که دارد، پرونده های قضایی و مشکلات حقوقی مردم را حل می کند، نه با استفاه از ترفند هایی که به شکست یک پرونده منجر می شود. بار ها دیده شده افرادی با دادن وعده های دروغین مانند آشنایی با قاضی قاضی  و مطالبه مبلغ های هنگفت، سعی به حل پرونده ها و فریب موکل داشته اند. توجه کنید که یک وکیل خوب باید دارای مجوز و پروانه وکالت باشد.

 

بهترین وکیل حقوقی

 

بهترین وکیل تهران را چطور انتخاب کنیم؟

حتما شما هم مثل خیلی از افرادی که درگیر یک مسئله حقوقی هستند، این سوال به ذهنتان خطور می کند که چطور بهترین وکیل تهران یا بهترین وکیل حقوقی کرمانشاه، کرج، مشهد و… را انتخاب کنیم ؟

 

همانطور که در بخش قبلی هم توضیح دادیم و در مقاله وکیل حقوقی کیست و چه کاری انجام می دهد، اشاره کردیم، بهترین وکیل حقوقی مشخصاتی دارد، اگرچه انتخاب این فرد نسخه و قاعده قطعی ای نیز ندارد و مهمترین عامل تجربه شخصی هر فردی در مواجهه با یک وکیل حقوقی است.

 

  تیم حقوقی دادگاه یار با بهره مندی از بهترین وکلا، سعی کرده است خدمات حقوقی خود را به بهترین نحو ممکن به شما ارائه دهد. مهمترین دلیل برای اثبات این ادعا، بررسی پرونده های قبلی این مجموعه و روند پیگیری و در جریان بودن شما دوستان عزیز است.

 

 این تیم حقوقی انواع پرونده ها از جمله پرونده های کیفری، خانواده، مالی، مدنی و… را پوشش می دهد و برای هر نوع پرونده ای، وکیل ماهر متخصص مربوط به همان موضوع، پرونده شما را پیگیری خواهد کرد.